1
1
Kendrabindu - News & Articles from Nepal
आमनिर्वाचन- २०७९

को कहाँबाट निर्वाचित ? [मतसहित]

1
1
1
1
1
1
1

प्रतिनिधिसभाको मतगणना जारी छ । हालसम्म ७५ स्थानको नतिजा सार्वजनिकः कसले कहाँ जिते ? 

यो सामग्री तयार पार्दासम्म कांग्रेसले ३२, एमालेले २०, माओवादीले ९, नेकपा एकीकृत समाजवादीले ७, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले ७, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ४,लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीले २, जनता समाजवादी पार्टीले २, नागरिक उनमुक्ति पार्टीले  २, जनमत पार्टीले १, जनमोर्चा पार्टीले १ र नेपाल मजदुर किसान पार्टीले १ सिट जित हासिल गरेका छन् । यी हुन् विजयी उम्मेदवारः-

नेपाली कांग्रेस

  • तनहुँ १–रामचन्द्र पौडेल, २५३१३ मत 
  • नवलपुर १– शशांक कोइराला २७०६७ मत 
  • सिन्धुली १– श्यामकुमार घिमिरे, ३०३९१ मत
  • बाँके ३–किशोर सिंह राठोर, २९०४० मत 
  • धादिङ २– रामनाथ अधिकारी,३४७८३ मत 
  • भक्तपुर २–दुर्लभ थापा, २३५००मत
  • कञ्चनपुर २–एनपी साउद, २८१००मत
  • कैलाली ४ – वीरबहादुर बलयार, २६१७१मत
  • गोरखा १– राजेन्द्र बजगाईँ, ३३४२८ मत 
  • रौतहट ४–देव प्रसाद तिमलसेना, ३४१०५मत
  • म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा, २४०२१मत
  • दार्चूला – दिलेन्द्र बडु, २८५१५ मत 
  • कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक, ३०५२३ मत 
  • अछाम २– पुष्पबहादुर शाह,२२९५४ मत
  • पर्सा २ –अजयकुमार चौरसिया,२४९७२ मत
  • झापा १–विश्वप्रकाश शर्मा, ३९७६४ मत 
  • सप्तरी ३–दिनेश कुमार यादव, १९३०६ मत
  • ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा, ३३५५६ मत 
  • काठमाण्डौ १०– राजेन्द्र केसी, १४४५८ मत 
  • पर्सा ४–रमेश रिजाल, ३११४२मत
  • सुर्खेत २– हृदयराम थानी, ३४६२५ मत 
  • तनहुँ २ – शंकर भण्डारी, ३०६०४मत 
  • डडेलधुरा – शेरबहादुर देउवा,२५५३४ मत 
  • ललितपुर १ –उदय शम्शेर राणा, २३९९२ मत 
  • काठमाण्डौ ४ – गगनकुमार थापा,२१३०२ मत
  • रसुवा –मोहन आचार्य, १८२३५ मत 
  • काठमाण्डौ ५ – प्रदीप पौडेल, १५२३७ मत 
  • काठमाण्डौ ३ – सन्तोष चालिसे, १५१५८ मत 
  • काठमाण्डौ १ – प्रकाशमान सिंह,७१४३ मत
  • मुस्ताङ – योगेश गौचन थकाली, ३९९२ मत 
  • मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ, २५७५ मत
  • दैलेख २– दिक्पालकुमार शाही, २०१५८ मत 

एमाले

  • सोलुखुम्बु १– मानवीर राई, १९३२४ मत 
  • पर्वत १–पदम गिरी, २९८७२ मत 
  • रुपन्देही ५–बासुदेव घिमिरे, ३६८२२ मत 
  • पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता, २४२६० मत 
  • लमजुङ–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ, ३४९६९ मत 
  • मकवानपुर २–महेशकुमार बर्तौला, ३४९१६ मत
  • प्यूठान– सूर्य थापा, ४१११८मत
  • कास्की २–विद्या भट्टराई, १६९९८ मत 
  • अर्घाखाँची–टोपबहादुर रायमाझी, ४२६७५ मत 
  • झापा २– देवराज घिमिरे, २७७७० मत 
  • झापा ५– केपी शर्मा ओली,५२३१९ मत 
  • झापा ४–लालप्रसाद सावाँ लिम्बु, २९३१५ मत 
  • ताप्लेजुङ –योगेश भट्टराई, २१९४३ मत 
  • धनकुटा–राजेन्द्रकुमार राई ३०१०१मत
  • गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट, २८४७६ मत 
  • उदयपुर २ – अम्बर बहादुर रायमाझी, १५२५१मत
  • ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन, १५०२५मत
  • काठमाण्डौ ९– कृष्णगोपाल श्रेष्ठ, ११९५६मत
  • बाँके १– सूर्यप्रसाद ढकाल,२५०२६ मत
  • सिराहा १– रामशंकर यादव, २९४६२ मत 

माओवादी केन्द्र

  • दाङ २–रेखा शर्मा, २६८७७ मत 
  • गोरखा २– पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, २६१०३मत
  • सिन्धुपाल्चोक–१ माधव सापकोटा, ३०३७४ मत 
  • रोल्पा–वर्षमान पुन, ४१७१४ मत 
  • जाजरकोट–शक्ति बस्नेत, ३४१५१मत
  • वाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल, २४७७९ मत 
  • रुकुम पूर्व–पूर्ण घर्ती मगर, १२२६२ मत 
  • सिन्धुली २–लेखनाथ दाहाल, २७५१७ मत 
  • खोटाङ १– रामकुमार राई, ३१३५१मत 

एकीकृत समाजवादी

  • रौतहट १ –माधवकुमार नेपाल, ३३५२२ मत 
  • डोटी– प्रेमबहादुर आले, २७२९०
  • दैलेख १–अम्मरबहादुर थापा, १८२५६ मत 
  • सल्यान–प्रकाश ज्वाला, ३५७०० मत 
  • बारा ४– किसान श्रेष्ठ, २९५०५ मत 
  • अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर, १९५३४ मत 
  • बझाङ–भानुभक्त जोशी, २८१४३ मत 

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

  • चितवन १–हरि ढकाल,३४१८९ मत
  • चितवन २ – रवि लामिछाने, ४९२६४ मत 
  • ललितपुर ३–डा तोसिमा कार्की,३११३६मत
  • काठमाण्डौ ६–शिशिर खनाल, १४२०४ मत 
  • काठमाण्डौ २– सोबिता गौतम,१५२२९ मत 
  • काठमाण्डौ ७– गणेश पराजुली, ८७४३ मत 
  • काठमाण्डौ ८– विराजभक्त श्रेष्ठ, १०१०५मत

राप्रपा

  • बाँके २ – धवल शम्शेर राणा,२९५७७ मत 
  • जुम्ला– ज्ञान बहादुर शाही (ज्ञानेन्द्र शाही),२२८१९ मत 
  • मकवानपुर – १ दिपक बहादुर सिंह , २७८१६मत 
  • झापा – ३ राजेन्द्र प्रसाद लिङ्देन, ४०६४८ मत 

लोसपा

  • सर्लाही १ –रामप्रकाश चौधरी, २४८३८ मत 
  • रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल, २८००० मत 

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

  • कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी,२३१२० मत 
  • कैलाली – १ रन्जिता श्रेष्ठ, ३०४०४ मत 

जनमत पार्टी

  • सप्तरी २– सिके राउत, ३५०४२ मत 

जनता समाजवादी पार्टी

  • पर्सा २ – प्रदीप यादव

जनमोर्चा

  • बाग्लुङ १ –चित्रबहादुर केसी, २१४५१म्त

नेमकिपा

  • भक्तपुर १–प्रेम सुवाल, ४२७६१ मत

स्वतन्त्र

  • बर्दिया–२ लालविर चौधरी

प्रकाशित: ८ मंसिर २०७९ १९:३० बिहीबार

1
केन्द्रबिन्दु अपडेट
केन्द्रबिन्दु टिभी
केन्द्रबिन्दु टिभी